Pilis Vertikál fotóalbum

A Pilis Vertikál egyik – ha nem a – legrangosabb hegyi felfutóverseny Magyarországon. A korábbi évek eredményei elérhetők az oldalon, és természetesen fotóalbum is rendelkezésre áll. Több is, hiszen minden évben készülnek fényképek. 🙂

Évről-évre egyre többen indulnak – a létszámlimit bevezetése óta egyre gyorsabban fogynak el a helyek –, egyre erősebb a dobogós helyekért küzdő mezőny. Ugyanolyan örömteli, hogy sok gyerek is rajthoz áll, és számos olyan felnőtt, aki nem a győzelemre hajt. A verseny hangulatáról meséljenek a képek… 🙂

OVER Pilis Vertikál (2013)

Az első Pilis Vertikált 2013 szeptember 14-én rendeztük. A névadó támogató az Over Magazin volt.
A helyszín pedig azóta is Pilisszántó, a település kiváló házigazdája a versenynek.

fotóalbum vertikál
A 2013-as OVER Pilis Vertikál legfiatalabb teljesítője

Már az első évben indultak gyerekek is, igaz, csak ketten. Az ő kedvüket sem szegte a mostoha időjárás (szakadó eső, 5 fok), mint ahogy a többi 60 indulójét sem, a Pilis Vertikál tehát sikeresen debütált. Érdekesség, hogy akkor is (és azóta is) 10 másodpercenkénti indítás volt – azaz nem tömegrajt –, mégis megtörtént, amire senki nem számított: holtverseny alakult ki a dobogó legfelső fokán, Pálfy Márton és Varga József egyaránt 34:07 alatt ért fel. A harmadik helyen Szabó Kornél (35:07) futott be. A női dobogón Farkasdi Edina, Marton-Mlecsenkov Éva és Szabó Judit volt a sorrend. Az első Pilis Vertikálon Tomcsányi Péter (Fo-Tom) fényképezett.

Pilis Vertikál fotók 2013

II. OVER Pilis Vertikál (2014)

A következő évtől márciusra került át a – hamar népszerűvé vált – felfutóversenyünk időpontja.

pilis vertikál 2014
A Pilis Vertikál teljesítése nem korfüggő!

A II. OVER Pilis Vertikálon (2014. március 15-én) már 81 futó ért célba, és a gyerekek száma is megnövekedett. Így nemcsak nők és férfiak, hanem lányok és fiúk számára is eredményt hirdettünk, tehát ők is dobogóra állhattak. A részletes eredményeket megtalálod az oldalon.

Pilis Vertikál fotók 2014

III. OVER Pilis Vertikál (2015)

2015-ben is emelkedett a teljesítők létszáma, bár az időjárás abban az évben sem volt túl kegyes hozzánk. Ezúttal havazott. Szóval, tipikusan „vertikálos” volt az idő. 🙂

Vertikál fotóalbum 2015
A rendszerint mostoha időjárás ellenére egyre több induló a Pilis Vertikálon

A 94 célbaérő között szép számmal akadtak idősek (és a korábbinál még több gyerek), így a felnőtt és a gyerek dobogó mellett már senior nő és senior férfi kategóriában is díjaztuk az első három helyezettet.

Pilis Vertikál fotók 2015

IV. Pilis Vertikál (2016)

Összesen 132 induló a IV. Pilis Vertikálon! Ebből 26 fő az Outdoor Kid Gyerekfutamon – nincs gyerektáv, csak a 14 év alattiak a mezőny elejéről indulnak –, ami óriási dolog, és nagyon büszkék vagyunk rá.

Outdoor Kid Gyerekfutam
Több gyerek is szédületes időt futott, a felnőttek között is megállva helyüket

2016-ban is ádáz harc ment a férfi dobogóért (a győztes már nagyon megközelítette a 30 perces álomhatárt), de meg kell említeni, hogy a gyerekek is szenzációs időket futottak. Összetettben 15. lett a senior férfi győztes, Nagyváthy János (30:39), 16. a női győztes, Barcza Rózsa (39:39). Közvetlenül utánuk következett, alig rosszabb időket elérve, az első helyezett fiú, Sárosi Kristóf (39:41), illetve az első helyezett lány, Csuta Dorottya (39:48). Dorottya ezzel az idővel a korábbi három Pilis Vertikál bármelyikét megnyerte volna a felnőtt nők között!

Pilis Vertikál fotók 2016

V. Pilis Vertikál (2017)

A 2017-es Vertikál számos újdonságot hozott. Újra nőtt a teljesítők száma, ráadásul az idő is viszonylag szép volt. A rendezés színvonala is tovább emelkedett, Pilisszántónak is köszönhetően, hiszen új helyszínre költözhetett a versenyközpont.

Vertikál panoráma
A Vertikál útvonala elég látványos, emiatt is különleges ez a verseny

Ebben az évben először kupákat is kiírtunk (nem jár többletköltséggel az egyéniben nevezők számára), a Moments családi páros kupa, a Házaspáros kupa és a Csapat kupa egyaránt népszerűnek, és így sikeres kezdeményezésnek bizonyult.

Pilis Vertikál fotók 2017

VI. Pilis Vertikál (2018)

A VI. Pilis Vertikálon már 177 futó ért célba! A pilisszántói futó, Varga József, aki eddig minden alkalommal dobogóra állhatott, már rég át akarta törni az álomhatárt, és ezúttal sikerült! A szenzációs 29:50 azonban ezúttal nem jelentett győzelmet, hiszen azt Szabó Sándor szerezte meg. Az általa futott 29:07 lett az új pályacsúcs.

Mindeközben az időjárás a szokásos… télies.

Vertikálos időjárás
2018-ban is csak a megszokott „vertikálos” időjárás…

Természetesen a kupákért (Családi páros kupa, Házaspáros kupa, Csapat kupa) is többen szálltak harcba, mint az előző évben.

Pilis Vertikál fotók 2018

VII. Pilis Vertikál (2019)

Újabb év, újabb Pilis Vertikál, újabb rekordok. 2019-ben 212 futó teljesítette a távot! Csuta Dorottya, aki 2016-ban még lány kategóriában indult – és akkori eredménye (39:48) azóta is pályacsúcs a 14 év alatti hölgyeknél –, 2019-ben a felnőtt női mezőnyt utasította maga mögé, új női pályacsúcsot elérve (35:02).

Dorka
Csuta Dorottya: új kategória, újra pályacsúcs

2019-ben először fordult elő, hogy senior női versenyző jobb időt érjen el, mint a női kategóriában elsőként beérkező. Éppen ezért ebben az évben abszolút női győztest is hirdettünk, Merényi Tímea személyében (34:46). A mezőny erősödését egyébként is jelzi, hogy négy (a senior győztessel öt) női futó is az egy évvel korábbi női pályacsúcson belül ért célba!

Pilis Vertikál fotók 2019

VIII. Pilis Vertikál (2020)

A VIII. volt az első olyan Pilis Vertikál, ahol nem nőtt az indulók száma az előző évihez képest.
A rekordok viszont ebben az évben sem maradtak el. Csuta Dorottya újra győzött a felnőtt női kategóriában, ideje – 0:34:16 – egyúttal abszolút női pályacsúcs is! A 14 év alatti lányok között pedig Cseke Kincső Lelle nyert, a kategória mindenkori legjobb idejét (0:39:31) elérve!

Colin
O’Shea Colin: remek idő, 12 évesen

A 14 év alatti fiúknál O’Shea Colin győztes ideje figyelemreméltó, a 0:36:33 a mindenkori második legjobb idő ebben a kategóriában. A szenior férfiaknál nem született rekord, de sokatmondó adat, hogy a Top 10-be négy 2020-as idő is bekerült!